Zbyněk Němec

Zbyněk Němec

sobota, 14 leden 2017 15:51

O studiu

Sny a přání se plní. Do Písku jezdím vést lekce zdravotního cvičení Pilates a později fyzioPilates již devátým rokem. Během těchto skoro devíti let jsem si přála a klientky také, aby bylo v Písku více lekcí, které kombinují Pilates cvičení a fyzioterapii. Můj sen a přání klientek se od 26.1.2017 vyplní. Jako bonus navíc budeme k lepšímu protažení, navedení do cviků a zapojení správných pohybových vzorců používat fyzioPilates „židli“, na které cvičil sám pan Pilates. Jen cviky jsou upraveny pro dnešní klienty a klientky a přizpůsobeny této době.

Ráda bych Vás pozvala do studia s odborným vedením: fyzioterapeutka, rehabilitační pracovnice a zdravotní sestra.

Můžete se na nás obrátit s mnoha problémy pohybového systému těla: od bolestí zad a kloubů, skoliotické držení těla, skoliózy, inkontinence a její konzervativní řešení, počínající sestupy dělohy či močového měchýře, porehabilitační následná péče po úrazech a operacích kloubů, výhřezy plotének, po vleklých dýchacích nemocech pro správnou regeneraci a rozdýchání bránice, rozestup břišních svalů….

Rádi uvítáme i milovníky zdravého pohybu bez problémů, kteří se chtějí nadále hýbat bez bolesti, užívat si zdravý pohyb, cvičení a posilování.

Na fyzioPilates židli můžete své tělo i zdravě vyformovat – stejný cvik Vám fyzioPilates židle může ulehčit či ztížit.

fyzioPilates židle se ve světě řadí mezi nejlepší cvičební stroje pro zapojení středu těla „core“, zdravé a správné zapojení a posilování břicha, nohou i paží. Na každé lekci protáhnete a zdravě zaktivujete a posílíte celé tělo. Lekce má hlavu a patu, cviky na sebe logicky navazují, a navzájem se doplňují.

Budeme se na Vás těšit :-)

Podpis

středa, 30 březen 2016 12:56

Koncept

Koncept fyzioPilates je kombinací skvělé metody Pilates – systému cviků, které dohromady sestavil Joseph Hubertus Pilates a fyzioterapie. Pan Joseph Pilates během svého života díky poznání anatomie, pohybu, mnoha sportů vytvořil systém cviků, které on sám nazval jako Kontrologii, ale dnes se jeho metodě říká dle něho: Pilates. Joseph cvičil hlavně na svých posilovacích strojích, a poté převedl svoji metodu na cvičení na podložce. S jeho metodou jsem se setkala na kurzu výživového poradce a okouzlila mě. Udělala jsem si kurz klasické Pilates metody, jak ji sám on Pilates vytvořil. Protože každý máme svoji vlastní cestu nejen životem, ale ve své profesi, postupem času jsem začala poznávat různé fyzioterapeutické metody, vklínila do cvičení Pilates svoje zkušenosti ze sportu a ze studia fyzioterapie. Protože už to nebylo klasické Pilates: svižnější s větší dynamikou pohybů i dechu, většími rozsahy pohybů, ale s menším důrazem na přesné vedení pohybu a s menším důrazem na maličkosti, které ve finálním provedení dělají veliké rozdíly pro správné zapojení svalů v daném kloubu, části těla. Pro odlišení od klasického Pilates jsem nazvala své cvičební lekce fyzioPilates, které více vyjadřuje složení lekcí, důraz na správné provedení cviků, správného výchozího nastavení do cvičební pozice a to vše ovlivňuje výsledný pohyb a dopad na naše těla. Všechny lekce mají hlavu a patu, jejich složení je do detailu promyšlené pro co nejlepší efekt na zdraví našeho těla, kloubů a zad.

středa, 30 březen 2016 11:22

Markéta, 40 let

Nevím sice, co přesně to znamená, a nechce se mi to hledat na netu, abych vypadala chytře. Předpokládám, že právě toto je program Vašich cvičebních lekcí. Pro mne je to super cvičení, které mi maximálně vyhovuje. Jak píšete na svých stránkách. S přibývajícím věkem jsem začala pociťovat, že bych asi měla na svém životním stylu něco změnit (sedím v práci u pc cca tak 9 hodin/den). Mám drobný zdravotní problém, který mi neumožňuje např.aerobní cvičení v uzavřené místnosti, proto pro mne bylo těžké se jen tak sebrat a jít si někam zacvičit. O pilates jsem se dozvěděla od sestry a zkusila jsem. Nelituji! Cítím se lépe a všem doporučuji. Díky. Brrrr. Zní to jak placená reklama, ale je to pravda a chci, abyste to věděla.

středa, 30 březen 2016 11:18

Kde mě najdete?

Ve fyzioPilates studiu ve Strakonicích Lidická 194 – zrušená škola Lidická

Ve 2. patře

PS: těším se na Vás
Tel.: +420 606 683 703
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fakturační adresa:

Štěpánka Halamová, DiS.
Leknínová 1379
Strakonice 1
38601
IČO 70090416

neděle, 06 březen 2016 13:27

O mně

Pohyb mě provází a formuje celý život. Má profese je mým koníčkem. Krok za krokem se má cesta utváří, tak jako více a více zjišťuji o svém těle, o sobě, o těle druhých, o svalech, kostech a jejich nastavení, více bystřím svůj zrak a hmat.

Od lásky k běhu na lyžích v 10ti letech do dnes – vyjetí první výkonnostní třídy, přes úspěšné absolvování Sportovního gymnázia v Českých Budějovicích v roce 1996, úspěšné závodění v 1. Atletické lize během studia, studium fyzioterapie na Vyšší zdravotnické škole a její úspěšné dokončení v roce 2000, přes manžela, který také sportuje – běhá a chodí se mnou již od roku 1996, přes první seznámení s Pilates metodou u Renaty Sabongui v roce 2008, jiný pohled na zdravotní Pilates u Daniela Mullera v roce 2010 až přítomnost, workshopy u Gábiny Davídkové, kurzy a workshopy Spirální dynamiky u Lenky Kazmarové, Metody Brunkow ve školícím centru Rehaspring, mnoho workshopů ve Faceczech: Bosu, automobilizace páteře…., v CKP Dobřichovice: Rolfing, Dýchání, Feldenkraisova metoda, DNS metoda Pavla Koláře a možná při Vašem čtení tohoto textu další a další kurzy a mnoho přečtených knih o tělu, svalech, dýchání, lymfatickém systému, chůzi, běhání, ploskách, detektivek, psychologických románů…

V roce 2008 jsem začala předcvičovat metodu Pilates ve Strakonicích a stále předcvičuji, ale již to není Pilates metoda, jak ji pan Pilates vytvořil, ale modifikace jeho cviků zkombinované s fyzioterapií. Proto jsem nazvala toto cvičení fyzioPilates.

Neustále objevuji nové a nové způsoby, jak klientky a klienty dovést ke správnému zapojení těla, a jeho procítění. Pohyb se stal moji vášní už v dětství, kdy jsem ho nijak nerozkouskovávala na malé pohyby, nediagnostikovala, nepřemýšlela o svalech, kloubech, vnitřních orgánech a tato vášeň trvá dodnes.

Není to jen má profese. Cvičím si doma, chodím svižně s kýmkoliv, kdo chce, běhám s kýmkoliv, kdo se nechá strhnout do pohybu a nalezne v něm stejnou vášeň jako já a už bez pohybu nemůže žít. Mě pohyb zlepšuje náladu, pohled na svět, je to láska, nadšení, poslání, koníček, radost … Dlouhá cesta za mnou a dlouhá cesta přede mnou. Kdo chcete a třeba i potřebujete upravit svůj pohyb, naučit se znovu správně zapojovat svaly, pojďte se mnou, mám ráda společnost a lidi v pohybu.

sobota, 05 březen 2016 15:49

Akademie

sobota, 05 březen 2016 15:12

O studiu

Kdo mě zná, tak ví, že mám problém propagovat svoji práci, sebe, i své studio, a to i přesto, že se moje klientky a klienti cítí po lekcích skvěle, děkují mi a chválí moji práci. Děkuji Vám za to.

Pokud bych neměla v sobě tu pokoru a vděčnost, kterou mám, studio ( manžel a tchán ), stvořitelé fyzioPilates chair, všichni učitelé ze všech kurzů by si to rozhodně zasloužili, abych napsala toto:

Vítám Vás, Tě ve studiu, které v Čechách, na Moravě, ba i na Slovensku nemá obdobu, protože nikde nevedou skupinové cvičení na tolika fyzioPilates chair, Combo chair, Wunda chair, či jinak Pilates chair strojích nazývaných. A proč jich vlastně máme tolik? Protože pokud by jich ve studiu bylo 5, 6 kusů vyšla by Vás lekce minimálně na 240,- Kč, a kolikrát bysme mohli ve městě jako jsou Strakonice si dovolit cvičit na takovém skvělém, ve světě, kde znají Pilates, vychvalovaném stroji si zacvičit. Chci abychom všichni měli možnost na takovémto fantastickém posilovacím stroji cvičit alespoň 2 x týdně pro správný efekt na Vašem těle a já jsem nadšená, když mi klientka napsala, že jí nechutně bolelo břicho – tak odvedla skvělou práci, nebo, že jinou přestalo bolet za krkem, další cítila spodní břicho a měla lepší stav břicha při zapojování bez diastázy, další se cítily víc delší než normálně…...

Ve své pokoře bych Vás ráda pozvala do studia, kde najdete odborné vedení fyzioterapeutické, individuální péči na skupinové lekci, fantastické výhody skupinového cvičení, kdy všichni cvičíme to stejné, naše těla, svaly hrají ve stejném rytmu, navádím vás všechny do stejných cviků a nastavení těla, končetin, pánve s možností kontroly a kochání se pohledy při pozicích do dvou stěn zrcadel… Všichni táhneme za stejný konec. Je pro vás připravena lekce cvičení, které má hlavu a patu, není ledajakým bezmyšlenkovitým střídáním cviků na posilování těla, každá či každý budete mít po celou lekci k dispozici „svoji“ fyzioPilates Chair, která je dle různých informací jedním z nejlepších strojů na zapojení středu těla, zdravé a správné posilování břicha – core, vytvoření nitrobřišního tlaku. K této zdravotní složce ještě jako bonus získáte zdravé posilování a tvorbu svalové hmoty, hubnutí, zeštíhlování těla. Přečtěte si příběh židle, ať víte, na jakou srdeční záležitost si přijdete zacvičit, s čím na lekci splyne Vaše tělo, jakému stroji vdechnete pohyb a kdo mu předtím vdechl život. Přijďte si lekci užít.

 

Těším se na Vás , Tebe 
Podpis