Vše je na našem těle se vším propojeno. Zda nás začala bolet záda od špatného nastavení a fungování plosek nebo obráceně? Začaly nám problémy s ploskami od špatného stoje, chůze, po úraze, kdy jsme odlehčovali část zraněného těla, a již se nevrátili zpět k normálnímu zatížení a pohybu? Nebo je zakopaný pes ve špatném obutí, těsných botách – to vše je záhadou.

Kostra
Příkladem může být kdokoliv z nás, kdo má tzv.: valgozitu paty – vbočené paty dovnitř, na první pohled propadlou klenbu, což nemusí být pravda, kolena nejsou držena na šíři kyčelních kloubů, ale padají dovnitř – do X. V tomto případě se naše pánev překlopí vpřed – do anteverze, vytvoříme si hyperlordózu, a začínající problém, který nám za pár let může nepříjemně ovlivňovat život je nastartovaný. Začnou mě bolet záda, nebo kolena, nebo kyčle, nebo všechno dohromady. Pokud sportuji, tak se tento problém znásobí, pokud mám nadváhu, opět se urychlí nástup problémů a bolestí.

Tyto problémy a bolesti nelze řešit pouze v místech bolesti, kde většinou ani nevznikly. Mohu stále cvičit střed těla, protahovat flexory kyčle... ale pokud k tomu nepřidám péči o plosky – budu neustále v začarovaném kruhu – problém se zcela nevyřeší.

Proto jsem se rozhodla rozšířit svoje zaměření o obor podologie - péči o plosky z hlediska vyšetřování, sledování vývoje klenby u dětí při růstu, návrhů cvičení, komplexního řešení v kombinaci s fyzioterapií a návrhy individuálních stélek.

Samozřejmě je třeba pečovat cvičením o další části těla, mít kvalitní stabilitu i pružnost trupu pro pohyb, dbát na správné držení těla při sedu i stoji, pružnost svalů a jejich správnou aktivaci, ale...

 

"Plosky jsou naše základna a jak ji nastavíme, upravíme – vše se odráží v patrech výše."

 

Nelze jen řešit bolavá kolena (kyčle, záda) pokud je zdrojem chodidlo. To už dlouhou dobu vím, a proto jsem se dlouhá léta chodidly zabývala, pomáhala je klientům uvolňovat a učit je zdravě zapojovat. Nyní jsem se rozhodla rozšířit své pomůcky o podoskop, abych mohla poskytnout opravdu odbornou analýzu problému a navrhnout následné řešení.

Chodidlo

A jak vyšetření probíhá?

Při podologickém vyšetření se používá podoskop pro lepší zhodnocení kleneb na noze ve stoji i v dynamice, několik testů pro vyhodnocení funkčnosti klenby při odlehčení a zátěži, nastavení celých dolních končetin a analýza celého těla, kvalita chodidel při chůzi a běhu.

Dalším krokem je terapie: návod na uvolňování vazů a svalů na plosce, cvičení ušité na míru, pokud je potřeba doporučení vhodných individuálních stélek.

Cena a délka vyšetření a navrhnutí terapie je 60-70 minut a 450,- Kč.

Objednávat se můžete od 15.10.2018 na tel. čísle 606 683 703.

 

Krásný den přeje,
Podpis