Lekce pro zdraví

Krční páteřeHrudní páteřeBederní páteřeRamenaKyčlíRozhýbání pánvePloskaKolenoKarpaly

Sestavy podle času

20 minut40 minut60 minut

Posílení

PažíDolních končetinStředu těla

Pomůcky

OverballCvičebni pásUvolňování přes tenisáky • Žádné pomůcky

Podle polohy

V ležeVe stojeV sedu

Jiné

Cvičení pro těhotné • S videem • Bez videa

O pánevním dnu toho je na internetu, v knihách a různých článcích napsáno tolik, že se divím, že stále je nás mnoho a mnoho a vlastně většina žen, které nevíme o pánevním dnu v praxi skoro nic, máme problémy s únikem moči...

Spousta z Vás již zvládá správné nastavení pozic, provedení cviků a proto jsme pro Vás připravili do rozvrhu „Posilovací fyzioPilates“ lekci: každé úterý od 16:15 s novou cvičitelkou Vlaďkou, která se stala v září certifikovanou cvičitelkou Pilates metody a v neděli od 18:00 se mnou – Štěpánkou.

Přiznávám, že i mně někdy dělá problémy zaujmout zdravý sed. Některé židle, pohovky nebo sedadla v autě jsou pro zdravý sed tak nevhodně sestrojené, že někdy to dá opravdu veliké úsilí vymyslet, jak si zdravě sednout. Nejlepší je židle, která má rovnou plochu na sezení, třeba i trochu vypolstrovanou, ale né tak, aby nám hýždě zapadly jako do peřinky.

Od ledna letošního roku jsem pociťovala bolest zad. Navštívila jsem Ambulanci léčby bolesti, kde se mě doktor pokusil manipulačními cviky napravit a aplikoval mi injekci. Měla jsem přijít na kontrolu po 14 dnech.Bolest částečně ustoupila, ale bohužel jen do druhého dne.

Celá následující série bude zaměřena na dolní končetiny. Na jejich zdraví, lehkost, pružnost a sílu. Abychom mohli posilovat na dolní končetiny, tvarovat je a zeštíhlovat – nejdříve je potřeba je protáhnout, dostat do správné pozice s naším trupem.

Záda – jak často nás bolí a jaké s nimi máme problémy. Bederní část páteře – tak křehká část těla – 5 obratlů spojených svaly, vazy, mezi nimi jsou ploténky. Není žádná kost, která by nás držela vpředu na břiše. Jsou tam pouze svaly a uvnitř vnitřní orgány – a pro zdraví naší bederní páteře musí spolupracovat břišní svaly, pánevní dno správnou aktivitou, bránice správným dechem a vnitřní orgány pro vytvoření nitrobřišního tlaku.

Když si kupuji kalhoty, tak asi jako každý se koukám, jak mi sluší přes zadek, jestli ho v kalhotách mám malýJ Na hýždích v dnešní době mnoho sedíme. I přesto, že nám někdy hýždě přijdou větší než by mohli být nebo bychom si přáli, míváme je stažené a způsobuje nám to problémy s kyčlemi a křížokyčelními klouby.

Hodně z nás si stěžuje na problémy s ploskami. Uzavíráme je do úzkých ponožek, bot a naše chodidla ztrácejí svoji pružnost, volnost, možnost pohybu. Měníme zatížení chodidel botami na podpatkách.

 Je skvělé, když se rozhodneme cvičit nápravné či zdravotní cvičení, protože začneme mít problémy se zády, klouby a necítíme se dobře. Správné cvičení 1x, 2x či 3x týdně je skvělý začátek, ale….

Jak při posilování správně břišní svaly zapojit,
aby celému tělu a zádům bylo při pohybu líp.

Strana 1 z 3