O mně

Pohyb mě provází a formuje celý život. Má profese je mým koníčkem. Krok za krokem se má cesta utváří, tak jako více a více zjišťuji o svém těle, o sobě, o těle druhých, o svalech, kostech a jejich nastavení, více bystřím svůj zrak a hmat.

Od lásky k běhu na lyžích v 10ti letech do dnes – vyjetí první výkonnostní třídy, přes úspěšné absolvování Sportovního gymnázia v Českých Budějovicích v roce 1996, úspěšné závodění v 1. Atletické lize během studia, studium fyzioterapie na Vyšší zdravotnické škole a její úspěšné dokončení v roce 2000, přes manžela, který také sportuje – běhá a chodí se mnou již od roku 1996, přes první seznámení s Pilates metodou u Renaty Sabongui v roce 2008, jiný pohled na zdravotní Pilates u Daniela Mullera v roce 2010 až přítomnost, workshopy u Gábiny Davídkové, kurzy a workshopy Spirální dynamiky u Lenky Kazmarové, Metody Brunkow ve školícím centru Rehaspring, mnoho workshopů ve Faceczech: Bosu, automobilizace páteře…., v CKP Dobřichovice: Rolfing, Dýchání, Feldenkraisova metoda, DNS metoda Pavla Koláře a možná při Vašem čtení tohoto textu další a další kurzy a mnoho přečtených knih o tělu, svalech, dýchání, lymfatickém systému, chůzi, běhání, ploskách, detektivek, psychologických románů…

V roce 2008 jsem začala předcvičovat metodu Pilates ve Strakonicích a stále předcvičuji, ale již to není Pilates metoda, jak ji pan Pilates vytvořil, ale modifikace jeho cviků zkombinované s fyzioterapií. Proto jsem nazvala toto cvičení fyzioPilates.

Neustále objevuji nové a nové způsoby, jak klientky a klienty dovést ke správnému zapojení těla, a jeho procítění. Pohyb se stal moji vášní už v dětství, kdy jsem ho nijak nerozkouskovávala na malé pohyby, nediagnostikovala, nepřemýšlela o svalech, kloubech, vnitřních orgánech a tato vášeň trvá dodnes.

Není to jen má profese. Cvičím si doma, chodím svižně s kýmkoliv, kdo chce, běhám s kýmkoliv, kdo se nechá strhnout do pohybu a nalezne v něm stejnou vášeň jako já a už bez pohybu nemůže žít. Mě pohyb zlepšuje náladu, pohled na svět, je to láska, nadšení, poslání, koníček, radost … Dlouhá cesta za mnou a dlouhá cesta přede mnou. Kdo chcete a třeba i potřebujete upravit svůj pohyb, naučit se znovu správně zapojovat svaly, pojďte se mnou, mám ráda společnost a lidi v pohybu.